Κάρυστος | Μαρμάρι | Στύρα | ειδήσεις | τα νέα τώρα

Δημοσίευση από: admin

Εντυπωσιακή εμφάνιση και μεγάλη νίκη.

Η νέα ομάδα volley του ΑΕ ΚΑΡΥΣΤΟΥ έπαιξε τον πρώτο της αγώνα σαν σωματείο στην κατηγορία κοριτσιών Κ 18. Η πρώτη αυτή εμφάνιση στέφθηκε με επιτυχία αφού πήρε  την νίκη από την ομάδα του Καπανδριτίου  με 3-2 σετ.

Τα κορίτσια του ΑΕ ΚΑΡΥΣΤΟΥ έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και ξεκίνησαν τον αγώνα κερδίζοντας τα 2 πρώτα σετ με σκορ 27-25 και 25-20. Η ομάδα του Καπανδριτίου απάντησε με την σειρά του ανεβάζοντας απόδοση και πήρε τα δύο επόμενα με σκορ 18-25 και 17-25, ισοφαρίζοντας το παιχνίδι σε 2-2.Το tiebreake ήταν θέμα της ομάδας μας με σκορ 15-19, κερδίζοντας τελικά τον αγώνα με 3-2 σετ.

Η διάρκεια του παιχνιδιού ξεπέρασε την 1.30 λεπτά. Ευχόμαστε καλή πορεία για την συνέχεια του πρωταθλήματος